Hakkımızda

Ekol Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimize nitelikli hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmak amacıyla faaliyetlerimize, öncelikli olarak merkez ofisimizin bulunduğu Ankara’da devam etmekteyiz. Bunun yanında İzmir ve İstanbul’da bulunan partner ofislerimizle de işbirliği içerisindeyiz.  Ofisimiz, Türkiye genelinde, hukuki danışmanlık hizmetleri yanında, Ceza hukuku, İş  hukuku, Ticaret hukuku, Bilişim ve Gayrimenkul  hukuku başta olmak üzere, hukuki destek ihtiyaçları karşısında hizmet vermektedir.

 

Ekol Hukuk Bürosu, 2’si yönetici olan 5 hukukçu ve yardımcı çalışma kadrosu ile kuruluşundan bu yana büyümeye ve yenilenmeye devam etmektedir. Değişen mevzuatı ve teknolojik gelişmeleri sürekli takip ederek dinamik bir destek hizmeti ile müvekkillerinin hukuki sorunlarını benimsemekte ve sonuca yönelik yaklaşımla iş ve vekalet ilişkisini yürütmektedir.

Ekol Hukuk Bürosu olarak nihai hedefimiz müvekkillerimizin, uzun ve maliyetli yargılama süreçleri ile karşı karşıya kalmalarına engel olmak; bunun yerine doğru yönlendirmeler ve düzenlemeler ile ileride meydana gelme ihtimali olan sorunları en başından ortadan kaldırmaktır. Önleyici/ koruyucu avukatlık; özellikle sözleşmeler ve bu kapsamda ortalık veya şirket kurulumları, taşınır/taşınmaz alım-satım-bağışlama işlemleri, hizmet veya işe başlangıç aşamaları gibi konular başta olmak üzere tüm hukuki iş ve işlemlerin daha ortaya çıkmadan çözümlenmesini, ileride doğabilecek bir çok sorunun önlenmesini veya lehe sonuçlanmasını sağlamaktadır.

Hukuk, toplumun genel yararını sağlamak için konulan ve kamu gücüyle desteklenen kaide, hak ve kanunların bütünüdür. Bu amaçla çalışma alanımızın temel prensibi, müvekkillerimizin hukuki destek taleplerine etkin ve yetkin çözüm sağlamaktır. Hukukun üstünlüğüne olan sonsuz inancımız, kişisel ve toplumsal adaletin gerçekleşmesine yönelik büyük tutkumuz, sonuca ve çözüme dönük akademik titizliğimiz ile sürekli gelişim idealimiz temel dinamiğimizi oluşturmakta ve bütün çalışmalarımızda bize yol göstermektedir.